לייעוץ מקצועי התקשרו: 054-9253338

054-9253338

הסתיידות בכתף

על הסתיידות בכתף, גלי הלם ועיסוי רקמות עמוק רפואי

מאמר מאת איתן אליאס, מטפל בכיר ומנהל הקליניקה לרפואה משלימה בשרון

הסתיידות בכתף – מהי?

לעיתים קרובות כאשר אדם מרגיש כאב חד בכתף, המלווה בהגבלה בתנועה האבחנה הרפואית הינה הסתיידות במפרק הכתף.

הטיפול הקונבנציונאלי כולל טיפול תרופתי לדלקת הנוצרת וכן טיפול פיזיוטרפי. לעיתים רחוקות בהתאם לחומרת המצב תישקל פעולה כירורגית.

מה היתרונות בטיפול בגלי הלם?

לאחרונה, ישנה מודעות הולכת וגוברת לטיפול בגלי הלם ויתרונותיו בקרב הרופאים האורטופדים, מודעות אשר מתבטאת בהפניית מטופלים לטיפול בגלי הלם בהסתיידויות במפרק הכתף.

הסתיידות בכתף

הטיפול בגלי הלם בהסתיידות אכן מתאימה והולמת. גלי ההלם, שהינם גלי קול (אולטראסאונד) בעוצמה ותדירות טיפולית, מרסקים את ההסתיידות במפרק – אך האם זהו פיתרון מלא לבעיה?

לעניות דעתי המקצועית ומנסיוני המצב מורכב יותר.

בד”כ כאשר אדם חש כאב או הגבלה בתנועה, זהו מצב שבו הגוף כבר “מדבר” שאינו יכול לסבול יותר – זהו מצב שמביא לאדם את המוטיבציה לפנות לטיפול רפואי. אולם, הבעיה עצמה החלה זמן מה לפני כן, בעקבות פעילות גופנית מאומצת, פעולה חוזרת ונשנית, טראומה או פשוט גנטיקה. ככל שחולף הזמן ללא טיפול, נוספים סימפטומים נוספים והסימפטומים הקיימים רק מתגברים. לדוגמא, חוסר טיפול בהסתיידות בכתף הגורמת לכאב בתנועה של המפרק לאורך זמן, יגרום לכך שהשרירים העוטפים את מפרק הכתף יתכווצו ויתקצרו וכך נוסף על הבעיה של ההסתיידות נוצרת בעיה נוספת של שרירים מכווצים במפרק.

טיפול בגלי הלם מומלץ גם למי שסובל מדלקות בכתף, אשר גורמות לכאב ולהגבלת תנועת הכתף, וכן למי שסובל מקרע בכתף, כלומר קרע באחד משרירי הכתף או הגידים.

יתרונות הטיפול המשולב – ייחודי בקליניקה בשרון!

אמנם הטיפול בגלי הלם יסלק את ההסתיידות בכתף, אך לצורך שחרור שרירי הכתף והרקמות העוטפות את מפרק הכתף, יש צורך בסוג טיפול נוסף, לדוגמה עיסוי רפואי לרקמות העמוקות. עיסוי רקמות עמוק רפואי הינו עיסוי ממוקד בשרירי הכתף וברקמות העוטפות את מפרק הכתף, אשר בטכניקות המגע מביאות לשחרור הרקמות מהכיווץ. שחרור הרקמות יעזור בהגדלת טווח התנועה של המפרק.

לכן, שילוב של טיפול בגלי הלם יחד עם טיפול ברקמות הרכות הוא הטיפול הנכון לפתרון הבעיה בצורה המלאה. גלי הלם יפתרו את בעיית ההסתיידות ועיסוי רקמות עמוק ישחרר את השרירים המכווצים ויגדיל את התנועה לטווח הנורמה.

בקליניקה לרפואה משלימה בשרון אנו מציעים את מגוון הטיפולים תחת קורת גג אחת בליווי המקצועי הטוב ביותר.

שילוב בין מספר סוגי טיפול בו זמנית כפי שאנו מציעים בקליניקה היא הדרך המהירה והמלאה לריפוי.

התקשרו או השאירו פרטים:

* שדה חובה